2014-07-10: Argentyna i Niemcy w finale Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 10 lipca 2014
Piłka nożna

Reprezentacje Argentyny oraz Niemiec awansowały do finału trwających w Brazylii Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014. Spotkanie pomiędzy drużynami będzie miało miejsce na stadionie Maracanã w niedzielę 13 lipca.

Pierwszy mecz półfinałowy Mundialu 2014, w którym uczestniczyły reprezentacje narodowe Brazylii oraz Niemiec, rozegrany został 8 lipca na obiekcie Mineirão w Belo Horizonte. Pojedynek zakończył się zwycięstwem drużyny z Europy wynikiem 7:1. Wysoka porażka gospodarzy została obwołana w brazylijskich mediach mianem „masakry”.

Druga konfrontacja fazy półfinałowej pomiędzy Holandią a Argentyną odbyła się 9 lipca na Arena Corinthians w São Paulo. Po zakończeniu dogrywki zespoły remisowały ze sobą 0:0. W rzutach karnych zwyciężyła argentyńska drużyna Albicelestes, pokonując holenderskich Oranje wynikiem 4:2.

Reprezentacje Brazylii i Holandii zmierzą się ze sobą 12 lipca na Estádio Nacional w Brasílii w meczu o trzecie miejsce.

13 lipca na Maracanie w Rio de Janeiro o godzinie 16:00 czasu lokalnego (21:00 czasu środkowoeuropejskiego letniego UTC+2) rozpocznie się finał Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014. Trofeum zawodów, Puchar Świata FIFA, wygra drużyna, która w przeszłości była już mistrzem globu – Niemcy triumfowali w mistrzostwach trzy razy, a Argentyńczycy – dwa.


Półfinały Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014:

Źródła[edytuj | edytuj kod]