Przejdź do zawartości

2014-05-11: Spotkanie z Ruchem Narodowym na Podkarpaciu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Landryna i inni, niedziela, 11 maja 2014
Unia Europejska
Parlament Europejski

Europa

Spotkanie z Ruchem Narodowym na Podkarpaciu.

W ramach otwartych spotkań przedwyborczych z kandydatami do Parlamentu Europejskiego z Ruchu Narodowego na Podkarpaciu w dniu 10 maja 2014 spotkali się z wyborcami Marcin Siembida, szef kampanii wyborczej RN Krzysztof Bosak, Krzysztof Sylwanowicz, Maria Pakosz oraz licznie przybyli sympatycy i animatorzy Ruchu z Łańcuta, Jarosławia, Przemyśla i Sanoka.

Kandydaci omówili 15 postulatów wysuwanych przez Ruch. Zaprezentowano hasło wyborcze "Czas na radykalną zmianę" w kampanii do europarlamentu. Po prezentacji programu wyborczego, obecni mogli zadawać pytania, które dotyczyły przeważnie kompetencji Parlamentu Europejskiego oraz sytuacji politycznej na Ukrainie. Żywe zainteresowanie budziła tematyka związana z konsekwencjami przyjęcia pakietu energetyczno-klimatycznego oraz przyszłej roli węgla w polityce bezpieczeństwa energetycznego Polski. Słuchacze w swoich wypowiedziach zwracali uwagę na specjalistyczne zagadnienia związane z technologią zgazowania posiadanych zasobów węgla oraz produkcji ropy z węgla jak również na politykę rozwoju energii jądrowej w Polsce.

Zaraz po ostatnim spotkaniu w godzinach późnowieczornych z sanockiego Rynku wypuszczano w niebo dziesiątki biało-czerwonych lampionów w rocznicę upamiętniającą śmierć rotmistrza Witolda Pileckiego.

Wiec rozwiązano po godzinie 22:00.

Fotoreportaż[edytuj | edytuj kod]


Źródła[edytuj | edytuj kod]