2014-02-24: Projekt „Przez Karpaty. Poprawa dostępności turystycznej regionu Sanoka i Humennégo”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Landryna i inni, poniedziałek, 24 lutego 2014

21 lutego 2014 r. w Urzędzie Miasta Sanoka odbyła się międzynarodowa konferencja podsumowująca projekt „Przez Karpaty. Poprawa dostępności turystycznej regionu Sanoka i Humennégo”.

W czasie konferencji zaprezentowano wypracowane w projekcie zasady i metody działania związane z turystyką i wsparciem jej rozwoju na pograniczu polsko-słowackim.

Organizatorzy spotkania pokazali nowe foldery reklamowe dla miast biorących udział w projekcie, ukazujące atrakcje turystyczne, zabytki i szlaki tematyczne. Zapowiedziano uruchomienie lokalnego systemu aplikacji na telefony komórkowe wraz z internetowym odpowiednikiem dostarczającym wiadomości o regionie przygranicznym powiatu sanockiego i okręgu Humenné. W ramach projektu odnowiono infrastrukturę na 120 km szlaku dobrego wojaka Szwejka na trasie Sanok-Humenné.

Projekt, dofinansowany został z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego.

Wartość projektu wyniosła ok. 58 tys. EUR.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]