Przejdź do zawartości

2013-11-21: 21. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA 2013 w Krakowie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 21 listopada 2013

Kompleksowa oferta z zakresu wyposażenia hotelu i restauracji, najnowsze rozwiązania i produkty, profesjonalne warsztaty branżowe, blisko 300 wystawców z kraju i zagranicy, 11 tysięcy branżowych gości - tak przedstawiła się 21. edycja Międzynarodowych Targów Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA 2013

Tegoroczna HORECA odbyła się w dniach 13-15. listopada w hali wystawienniczej przy ul. Centralnej 41A w Krakowie. Wśród wystawców można było spotkać producentów i dystrybutorów wyposażenia oraz urządzeń niezbędnych w aranżacji nowoczesnych wnętrz hotelowych i gastronomicznych. Swe oferty zaprezentowali również producenci rozwiązań informatycznych, których systemy mają za zadanie oferować wsparcie w zarządzaniu przedsiębiorstwem poprzez optymalizację procesów oraz dostarczanie szybkiej, przystępnie zaprezentowanej i gotowej do analiz informacji.

W ramach programu towarzyszącego odbył się szereg inspirujących prelekcji. Pan Jacek Czepczyk, Prezes Małopolskiej Izby Hotelarskiej "Gremium" uzasadnił, dlaczego Lord Chesterfield jest wzorem dla hotelarzy. Następnie Pan Jerzy Miklewski, Prezes Zarządu "Projekt Hotel Sp. z o.o." odpowiedział na pytanie, czy warto jeszcze inwestować w hotelarstwo i gdzie. Natomiast w ostatni dzień targowy, Pan Jacek Piasta, Dyrektor "Instytutu Hotelarstwa" zaprezentował uczestnikom, jak definiować, przygotować i prowadzić inwestycję hotelarską, a także jak budować sprzedaż przy jednoczesnej optymalizacji kosztów działalności gestorów bazy noclegowej.

Równolegle, w tym samym miejscu odbywały się 12. Targi Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii GASTROFOOD oraz 11. Międzynarodowe Targi Wina w Krakowie ENOEXPO, gdzie restauratorzy mogli nawiązać nowe kontakty wśród dostawców.

Kolejna edycja targów planowana jest w terminie 05-07.11.2014 r. i odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym "EXPO Kraków", którego otwarcie planowane jest na wiosnę 2014 r.

Fotorelacja

[edytuj | edytuj kod]

Źródła

[edytuj | edytuj kod]