2013-08-30: Wielokulturowe Warszawskie Streetparty 2013: fotoreportaż

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 30 sierpnia 2013

W niedzielę 25 sierpnia po raz siódmy odbyło się Wielokulturowe Warszawskie Street Party. W tym roku imprezie patronowało hasło "Zakochaj się w wielokulturowej Warszawie!"

Założeniem festiwalu jest prezentacja - zwłaszcza poprzez muzykę i taniec - kultur mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności imigranckich obecnych w Warszawie. Jedną z głównych wartości tego wydarzenia jest fakt, że w jego przygotowanie zaangażowanych jest wiele organizacji i instytucji promujących kultury społeczności mniejszościowych i imigranckich oraz osoby bezpośrednio się z nich wywodzące.

Street Party, jak co roku, rozpoczęła wielokulturowa parada, która wyruszyła o godz. 13.00 z Placu Bankowego. Różnorodne style były prezentowane przez warszawskie szkoły tańca oraz formacje muzyczne i taneczne, takie jak Ritmo Bloco, Afro Carnaval, Capoeira UNICAR Żoliborz, Viva Cuba Dance Studio & Drumbastic, Bloco Central, Szkoła Tańca z Wachlarzami Bojowymi, Szkoła Tańców Karaibskich SHO, SalsHall Ortodox, Tropicuba, Tancerze.pl, Tropicana, Lombeliko, Steps4Salsa, Omphalos Tribe, Afrykańska Szkoła Ruchu i Tańca 'Uanga', LatinGrove, Treblers, Capoeira FICAG.

Wielokulturowe Warszawskie Streetparty jest organizowane od 2007 roku. Zamierzeniem organizatorów jest, by stało się wizytówką Warszawy - podobnie jak Karnawał w Rio de Janeiro czy Notting Hill Carnival w Londynie.

Poniżej prezentujemy fotoreportaż z tego wydarzenia:

Źródła[edytuj | edytuj kod]