Przejdź do zawartości

2013-07-29: 38 ofiar śmiertelnych we Włoszech. Autokar z pielgrzymami spadł ze skarpy

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 29 lipca 2013

Do tragicznego wypadku doszło w Avellino w pobliżu Neapolu, w regionie Kampania w południowych Włoszech. Autokar podróżujący z pielgrzymami przebił barierkę na autostradzie i spadł z 30-metrowej skarpy. Zginęło co najmniej 38 osób a 11 zostało rannych.

Według informacji włoskiej agencji prasowej ANSA do wypadku doszło wczoraj późnym wieczorem. Kierowca prawdopodobnie miał problemy z hamulcami i stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego autobus przebił barierkę na autostradzie i spadł z 30 metrowej skarpy.

Grupa około 50 osób podróżowała na pielgrzymkę do Pietrelciny (miejsce urodzenia ojca Pio) i była już w drodze powrotnej do Neapolu. Niektóre media donoszą, że grupa dopiero rozpoczęła pielgrzymkę.

Nocą, w bardzo trudnych warunkach, ratownicy przeszukiwali i wydobywali ofiary z wraku autobusu, który przewrócił się na bok. Wielu pasażerów wypadło z pojazdu w trakcie wypadku. Jak donoszą agencje, co najmniej 38 osób zginęło. Wśród zabitych jest kierowca autokaru.

Trwa akcja ratunkowa. Droga A16 między Neapolem a Bari, na której doszło do wypadku została zablokowana.

Przyczyny

[edytuj | edytuj kod]

Przyczyną wypadku mogła być awaria układu hamulcowego. Nie wyklucza się również innych przyczyn tragedii: np. zaśnięcia kierowcy czy pęknięcia opony.

Zobacz też

[edytuj | edytuj kod]

Źródła

[edytuj | edytuj kod]