Przejdź do zawartości

2013-05-22: Łódź: 25 maja odbędą się spacery obywatelskie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 22 maja 2013

Trwa trzeci tydzień spotkań informacyjnych dotyczących budżetu obywatelskiego w Łodzi. Jednak kampania informacyjna trwa jeszcze do końca maja - w spotkaniach edukacyjnych można będzie uczestniczyć codziennie do 29 maja. Dodatkowo 25 maja 2013 odbędzie się pięć spacerów obywatelskich, poświęconych przestrzeni i jej problemom.

25 maja zostaną zorganizowane spacery obywatelskie - po jednym dla każdej dzielnicy miasta. Ich trasy zostały opracowane przez moderatorów spotkań przy uwzględnieniu sugestii samych łodzian.

Głównym celem spacerów jest spojrzenie na przestrzeń Łodzi z perspektywy 20 milionów złotych w ramach budżetu kreowanego przez mieszkańców - kwoty, dzięki której można ją poprawić, odświeżyć, bądź animować. Mieszkańcy będą mogli spojrzeć na przestrzeń miejską w sposób nieco bardziej krytyczny, ale i konstruktywny, nie tylko wskazując elementy wymagające poprawy, lecz także przekładając je przede wszystkim na możliwe do realizacji projekty.

Spacery dla poszczególnych rejonów rozpoczynają się 25 maja (sobota) o godzinie 11.00 w następujących lokalizacjach:

20 milionów złotych z budżetu obywatelskiego w Łodzi jest podzielonych na zadania lokalne/dzielnicowe (po 3 mln zł) - i ogólnomiejskie (5 mln zł), to szansa na poprawę jakości życia i funkcjonowania w Łodzi. Co więcej, jest to szansa dla samych mieszkańców - to do nich należy wskazanie problemu oraz znalezienie rozwiązania. Także do mieszkańców należeć będzie wybór projektów, które zostaną zrealizowane - we wrześniowym, powszechnym głosowaniu (21-29 września 2013)

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa łódzkiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie łódzkim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego
pozostałych miejscowości