Przejdź do zawartości

2013-04-04: Czterdzieste urodziny telefonu komórkowego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 4 kwietnia 2013

Czterdzieści lat temu (03.04.1973 r.) została przeprowadzona pierwsza rozmowa telefoniczna przez przenośny telefon komórkowy - poinformował serwis BBC News

Tego dnia Marin Cooper - pionier technologii komórkowej, zadzwonił do kolegi pracującego w konkurencyjnej firmie i powiedział mu, że rozmawia przez "prawdziwy telefon komórkowy". Ów telefon ważył prawie 4 kg i nazywany był "cegłą".

Raport Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego z 2012 informuje, że na świecie zarejestrowanych jest ok. 6 miliardów telefonów. Populacja ziemska liczyła sobie wtedy 7 mld. ludzi.

Dr Mike Short opowiada jak mocno zmieniły się telefony komórkowe przez te 40 lat. "W przyszłości będziemy mieć jeszcze szerszą gamę urządzeń, a wiele z nich będzie zdatnych do noszenia. Rozpoczął się ruch w kierunku okularów, nadchodzą smartfonowe zegarki. Niebawem będziemy mogli wykonywać za pomocą specjalnych kamizelek testy medyczne, których wyniki za pośrednictwem telefonu trafią do naszego lekarza" - powiedział Short portalowi.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]