2013-03-31: "5" - nowy album Alizée

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 31 marca 2013
Alizée w 2013 r.

Pochodząca z Korsyki francuska piosenkarka Alizée wydała swoją piątą płytę, zatytułowaną "5". Dziennikarze muzyczni zauważają, że ten nawiązujący muzycznie do lat 60. krążek jest jak dotychczas najdojrzalszym dziełem artystki.

Na początku kariery Alizée Jacotey (na zdjęciu z prawej z 2013 r.) była podopieczną piosenkarki i kompozytorki Mylène Farmer oraz Lauranta Boutonnata, producenta, ówczesnego męża tej ostatniej. Jako szesnastolatka, w 2000 roku Alizée wylansowała kilka międzynarodowych przebojów, które zamieszczono na jej debiutanckim CD "Gourmandises", sprzedanym na świecie w ilości ponad 2 milionów egzemplarzy. Na kolejnych płytach słuchacze otrzymywali taneczną muzykę pop z elementami piosenki francuskiej oraz utwory w stylu electro. Żaden z tych albumów nie powtórzył komercyjnego sukcesu debiutu piosenkarki.

Tym razem piosenkarka zaprosiła do współpracy Alexandre'a Azarię, znanego udziału w projektach zespołu Indochine, Zazie i wielu innych. Na "5" proponuje słuchaczom "pop dla dojrzałych" z wyraźnymi echami muzyki lat 60. Płytę zapowiedział singel "À cause de l'automne" wydany już w lipcu 2012 r. Do singla Alizée nakręciła teledysk z wizualnymi aluzjami do wczesnych filmów o Jamesie Bondzie.

Źródła[edytuj | edytuj kod]