2013-03-26: AZS Zakopane drużynowym mistrzem Polski w skokach narciarskich

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 26 marca 2013

Klub AZS Zakopane zwyciężył w drużynowym konkursie Mistrzostw Polski w skokach narciarskich, rozegranym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince. W składzie tej drużyny znaleźli się bracia: Maciej, i Jakub Kotowie oraz Krzysztof i Grzegorz Miętusowie.

AZS Zakopane osiągnęło notę 987,5 pkt. Najlepszym zawodnikiem indywidualnie był reprezentujący tą drużynę Grzegorz Miętus, który dwukrotnie lądował na 129. metrze. AZS miało wystarczającą przewagę by zdobyć złoty medal, mimo słabego skoku Jakuba Kota na 102,5 m w drugiej kolejce.

Srebrne medale trafiły do rąk skoczków z klubu TS Wisła Ustronianka. Wśród nich znalazł się piętnasty zawodnik minionego sezonu Pucharu Świata, Piotr Żyła – skoczył na 123,5 m w pierwszej serii, a w drugiej lądował na 134. metrze zeskoku, co było najdłuższą próbą w konkursie. Oprócz niego klub ten reprezentowali Artur Kukuła, Aleksander Zniszczoł i Rafał Śliż. Strata do zwycięzców wyniosła 61,3 pkt.

Brązowy medal, uzyskując 862,8 pkt, zdobyła TS Wisła Zakopane, w składzie: Andrzej Gąsienica, Tomasz Pochwała, Klemens Murańka i Dawid Kubacki.

Najlepszy polski zawodnik ostatniej zimy, Kamil Stoch reprezentował WKS Zakopane, które zajęło czwarte miejsce. Stoch upadł w pierwszej serii, po skoku na 133,5 m. W drugiej lądował dwa metry dalej, tym razem ustając swoją próbę.

Na dalszych miejscach uplasowały się kluby: SSR LZS Sokół Szczyrk, LKS Klimczok Bystra, drugi skład Wisły Ustronianki i drugi skład AZS Zakopane. Pięć kolejnych nie awansowało do finału, wśród nich TJ Roznov z Republiki Czeskiej (12. pozycja).

Jutro odbędzie się konkurs indywidualny.

Źródła[edytuj | edytuj kod]