Przejdź do zawartości

2013-03-08: Konkurs Astrobot

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 8 marca 2013

Jeszcze do 15 marca 2013 roku uczniowie szkół gimanzjalnych mogą zgłaszać swoje pomysły na projekt kosmicznej misji badawczej, by wziąć udział w konkursie Astrobot.

Główną nagrodą dla zwycięzców jest wycieczka do amerykańskiego Centrum Kosmicznego imienia Johna F. Kennedy'ego na Przylądku Canaveral na Florydzie. Organizatorami konkursu są Mars Society Polska oraz Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. Konkurs adresowany jest do gimnazjalistów, którzy interesujących się astronomią, fizyką, robotyką, informatyką, komputerami i podbojem kosmosu oraz do tych co chcą nauczyć się czegoś więcej od specjalistów.

Do połowy marca organizatorzy czekają na projekty kosmicznej misji badawczej. Należy opisać cel misji i sposób jej realizacji. Praca pisemna powinna mieć objętość do czterech stron tekstu formatu A4. Oprócz tekstu praca może zawierać rysunki, fotografie oraz schematy. W konkursie mogą brać udział wyłącznie prace przygotowane samodzielnie.

Autorzy najlepszych projektów zostaną zaproszeni w kwietniu br na warsztaty do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, a najlepsza drużyna pod koniec maja br pojedzie na wycieczkę do Kennedy Space Center na Florydzie.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: http://www.astrobot.pl Dodatkowe informacje:

  • Tomasz Kuciński, MSP, tomasz.kucinski@marssociety.pl
  • Łukasz Partyka, KFnrD, lukasz.partyka@fundusz.org

Źródła[edytuj | edytuj kod]