Przejdź do zawartości

2013-02-20: Maciej Rybus wreszcie zdrowy

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 20 lutego 2013

Jesienią skrzydłowy Tiereka Grozny, Maciej Rybus, doznał kontuzji w jednym z meczów rosyjskiej ligi. Teraz dowiadujemy się, że jest już całkowicie zdrowy. To dobra informacja dla selekcjonera reprezentacji Polski Waldemara Fornalika.

Specjalni wysłannicy internetowej strony czeczeńskiego klubu na zgrupowanie w Turcji, dokąd zabrał podopiecznych trener Stanisław Czerczesow, dostali od fanów zadanie odpytania "Rybki" w pierwszej kolejności - to znaczy przed wszystkimi innymi pupilami - na okoliczność aktualnej dyspozycji.

- Do rozpoczęcia sezonu pozostało sporo czasu, więc forma powinna jeszcze wrosnąć - powiedział odrobinę łamanym, ale w pełni zrozumiałym rosyjskim Rybus. - Nie ma żadnych powodów, aby sądzić, że będę spisywał się gorzej niż przed kontuzją. Przeciwnie, czuję się świetnie, i jeśli forma nadal będzie rosła, na boisku powinienem spisywać się co najmniej tak samo dobrze, jak przed odniesieniem urazu - dodał.

Rozgrywki w Rosji startują dopiero 10 marca. Warto zatem, aby na mecz pierwszej wiosennej kolejki z udziałem Tereka, ze Spartakiem, do Moskwy udał się selekcjoner Waldemar Fornalik lub ktoś z jego najbliższych współpracowników. W końcu lewe skrzydło w niedawnym meczu z Irlandią było najsłabszym ogniwem w ekipie biało-czerwonych. A Rybus w pełnej dyspozycji jest z pewnością pierwszym wyborem wśród polskich piłkarzy na tej pozycji.


Źródła

[edytuj | edytuj kod]