Przejdź do zawartości

2013-02-18: Koncert Piotr Bukartyk i Szałbydałci w Stodole: fotoreportaż

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 21 marca 2013

We środę 20 marca w warszawskim klubie Stodoła odbył się koncert Piotra Bukartyka i Szałbydałtów. Koncert ten był częścią ogólnopolskiej trasy koncertowej "Kocham to co lubię 2013".

Piotr Bukartyk to artysta poruszający się na pograniczu wielu gatunków muzycznych, mieszający rocka, bluesa, folk oraz reggae z kabaretem i piosenką literacką. Pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego. Pisać i śpiewać zaczął w szkole średniej. W latach 80. był laureatem wielu konkursów piosenki poetyckiej oraz kabaretowych. Napisał prawie 400 piosenek. Szerokiej publiczności jest znany m.in. z piątkowych audycji w radiowej Trójce.

Od września 2012 występuje w nowym programie TVP 2 „Kocham To Co Lubię” Wojciecha Manna, w którym towarzyszy mu pełny zespołowy skład – Szałbydałci. W skład zespołu wchodzą: Krzysztof Kawałko – gitara, Michał Przybyła – bas, Marek Błaszczyk – klawisze, Krystian Majderdrut – perkusja.

Warszawski koncert trwał prawie 3 godziny i złożyło się na niego 19 utworów. Koncert rozpoczął utwór Gdzie się wybierasz, po którym można było usłyszeć kilka znanych piosenek ze starszych płyt Piotra Bukartyka, m.in. Małgocha i Czego tylko chcesz. Zespół grał też nowsze utwory, m.in. Ziarnka piasku i wykonany premierowo Reszta dla Pana.

Po przerwie Piotr Bukartyk wykonał w akustycznym duecie z Krzysztofem Kawałko utwory Mecenat i W Warszawie sen o sławie. Następnie z piosenkami Bida z nędzą i Kaszana wróciło mocniejsza granie. Na zakończenie zespół zagrał piosenkę o wymownym tytule Idź już, a na bis – utwór W sprawie sztuki filmowej.

W koncercie wzięło udział ok. 300 osób.

Poniżej prezentujemy fotoreportaż z koncertu.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]