Przejdź do zawartości

2013-02-12: Powstał polski zdalnie sterowany robot

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 12 lutego 2013

Piotr Szymaniak 22-letni student z Politechniki Poznańskiej skonstruował prototyp robota pirotechnicznego zdalnie sterowanego za pomocą Wi-Fi. Robot został zaprojektowany i wykonany w technice 3D w przeciągu pół roku.

Robot mobilny poruszający się za pomocą napędu gąsienicowego wyposażony jest w mechaniczne ramię z chwytakiem, które może służyć do przemieszczania niebezpiecznych ładunków (prototyp potrafi przenosić ładunki do 1 kg). Sam robot waży ok 11,5 kg, wykonany jest z ABS (80%), aluminium (15%) i stali (5%).

Ciekawostką jest fakt iż robot był tematem obrony pracy dyplomowej która odbyła się w dniu dzisiejszym tj. 12 lutego 2013 roku w Centrum Wykładowo-Konferencyjne PP w sali 117 (ul. Piotrowo 2) o godzinie 11:00. Projekt wykonywany pod przewodnictwem dr inż. Rafała Klausa, który również był promotorem pracy dyplomowej. Z ostatniej chwili: Piotr Szymaniak obronił pracę inżynierską na piątkę z plusem a robot uzyskał szerokie uznanie wśród zaproszonych mediów. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu przyszłych sukcesów[1].

Przypisy[edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa wielkopolskiego
Wikinews
Wikinews
Wielkopolskie
Wielkopolskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w wielkopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Kalisza, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Piły, Poznania, Śremu
pozostałych miejscowości