Przejdź do zawartości

2013-02-05: Warszawa: drugi Kongres Wolności w Internecie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 5 lutego 2013

13 lutego w Bibliotece Uniwersytecka w Warszawie przy ul. Dobrej 56/66 odbędzie się drugie spotkanie Kongresu Wolności w Internecie. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zaprasza przedstawicieli organizacji społecznych, biznesu i instytucji publicznych a także zainteresowanych tematem obywateli na dyskusję, jak wspierać cyfrowy rozwój, tak by służył każdemu obywatelowi.

Pierwsze spotkanie Kongresu – 5 marca 2012 r. w Centrum Nauki Kopernik – było krokiem w otwartej debacie o roli internetu w Polsce. Po Kongresie ponad 150 ekspertów społecznych i z administracji pracowało nad propozycjami zmian i usprawnień, które służyć mają rozwojowi społeczeństwa informacyjnego, gospodarki cyfrowej i wolności w internecie.

Część tych propozycji już została wdrożona: to np. rozwiązania dotyczące cookies i retencji danych w nowym Prawie Telekomunikacyjnym. Opracowany przez uczestników warsztatów Kodeks Konsultacji został włączony do rządowego programu “Lepsze Regulacje”.

Osiągnięciem publicznej debaty o wolności w internecie jest wspólnie wypracowane stanowisko w sprawie zmian w Międzynarodowych Regulacjach Telekomunikacyjnych. Dało to mandat polskiej delegacji pozwalający bronić wolnego internetu na międzynarodowej konferencji w Dubaju w grudniu 2012 r.

Zobacz też

[edytuj | edytuj kod]

Źródła

[edytuj | edytuj kod]