Przejdź do zawartości

2013-02-05: Harcerze pomogą w przechodzeniu na naziemną telewizję cyfrową

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 5 lutego 2013

30 stycznia porozumienie w tej sprawie podpisała z przedstawicielami ZHP wiceminister administracji i cyfryzacji Małgorzata Olszewska.

W związku z prowadzoną w czasie ferii zimowych przez Związek Harcerstwa Polskiego akcją informacyjną dotyczącą procesu cyfryzacji telewizji naziemnej, MAC i ZHP podpisały „Porozumienie o współpracy dotyczącej kampanii informacyjnej o cyfryzacji telewizji naziemnej”.

W ramach porozumienia ZHP zobowiązał się do informowania o tym przede wszystkim osób starszych, samotnych, niezamożnych, potencjalnie zagrożonych wykluczeniem cyfrowym. Chce to robić poprzez:

  • informowanie dzieci i młodzieży oraz społeczności lokalnych, na czym polega proces cyfryzacji telewizji naziemnej, jakie działania należy podjąć, aby odbierać telewizję cyfrową, oraz kiedy nastąpią wyłączenia sygnału naziemnej telewizji analogowej,
  • bezpośrednią pomoc, szczególnie osobom starszym i samotnym, poprzez przekazywanie informacji na temat urządzeń niezbędnych do odbioru telewizji cyfrowej oraz pomoc w ich instalowaniu.

Nadajniki analogowe telewizji naziemnej nie pracują już w Lubuskiem, na Pomorzu i części województw warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego. Tam dostępny jest tylko cyfrowy sygnał naziemnej telewizji. Kolejne wyłączenia planowane są na 19 marca – m.in. w Warszawie, Elblągu, Szczecinie, Rzeszowie i Wiśle.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]