Przejdź do zawartości

2013-01-20: Novak Đoković pokonuje Wawrinkę po pięciogodzinnym meczu w czwartej rundzie Australian Open

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 20 stycznia 2013

Po pięciosetowym pojedynku czwartej rundy wielkoszlemowego Australian Open, rozstawiony z "jedynką" Serb Novak Đoković odniósł zwycięstwo nad Szwajcarem Stanislasem Wawrinką.

Reprezentant Szwajcarii grał dobrze z backhandu i bardzo dobrze podawał, notując kilkanaście asów serwisowych.

Pierwszy set faworyt pojedynku, Đoković przegrał w stosunku 1:6, mając między innymi problemy z obuwiem. W drugim jego konkurent popełniał już więcej błędów i wygrał 7:5, mimo przegrywania 3:5. W trzecim zaś wygrał 4:6. Czwarty set został rozstrzygnięty tie-breakiem w którym zwycięstwo odniósł Wawrinka.

Piąty set był bardzo wyrównany, obydwaj tenisiści wygrywali większość swoich podań. Przy stanie 4:4 i serwie Đokovicia sędziowie popełnili błąd przy ocenie piłki na korzyść Serba i wygrał on gema. Wkrótce Szwajcar zaczął mieć problemy ze zmęczeniem, objawiające się mniejszą dynamiką i bólem nóg. Dalsza walka wciąż była wyrównana, wszystkie gemy były wygrywane przez podającego, aż do stanu 11:10 dla Bałkanina. Wówczas po grze na przewagi zeszłoroczny triumfator przełamał swojego konkurenta i zwyciężył piątego seta w stosunku 12:10. Obrońca tytułu zmierzy się w ćwierćfinale z Tomaszem Berdychem.

Wyniki spotkań III rundy Australian Open: Novak Đoković - Stanislas Wawrinka: 1:6, 7:5, 6:4, 6:7 (5), 12:10

Źródła

[edytuj | edytuj kod]