Przejdź do zawartości

2012-10-17: PSL o projekcie ustawy ws. parabanków

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 17 października 2012
Posłowie prowadzący konferencję.

Krzysztof Kosiński i Jan Bury z Polskiego Stronnictwa Ludowego na konferencji prasowej w Sejmie 17 października 2012 roku przedstawili projekt ustawy tejże partii o zmianie ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym.

Jan Bury stwierdził, że od pewnego czasu opinia publiczna w Polsce żyje sprawą parabanku Amber Gold. Z jego informacji wynika natomiast, że 54 procent Polaków nie potrafi odpowiedzieć na pytanie co to jest parabank.

Według posła projekt ustawy skupia się na polityce informacyjnej. PSL chce w projekcie ustawy, aby Komisja Nadzoru Finansowego mogła publikować ostrzeżenia w mediach publicznych - ogłoszenia te byłyby traktowane jako misja mediów publicznych. KNF mogłaby również na swój koszt publikować ogłoszenia w mediach komercyjnych - wtedy, kiedy uznałaby to za stosowne.

- Obywatel powinien wiedzieć czy zakłada lokatę w bezpiecznej instytucji. Instytucja, która nie będzie przestrzegała przepisów ustawy, będzie płaciła grzywnę. - powiedział poseł Bury.

Baner dot. Amber Gold

Zaznaczył również, że PSL rozumie potrzeby ludzi i nie dąży do likwidacji tego typu instytucji - chce, żeby parabanki nie wprowadzały ludzi w błąd.

Z Sejmu, dla Wikinews, Patryk Matyjaszczyk

Źródła

[edytuj | edytuj kod]