2012-10-13: Lublin: spotkanie z Emanuelem Kulczyckim

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 13 października 2012

Fundacja 5Medium zaprasza na spotkanie z Emanuelem Kulczyckim „Blogowanie, czyli wojny światów”. Odbędzie się ono w 17 października, godz. 17:00 w Sali Czarnej Ośrodka „Brama Grodzka - Teatr NN”, przy ulicy ul. Grodzkiej 21 w Lublinie.

Blogowanie, czyli wojny światów - Kiedy ponad 70. lat temu Orson Welles zrealizował słynną audycję radiową „Wojna światów”, słuchacze uwierzyli w inwazję przybyszów z kosmosu. Magia medium sprawiła, że nie wątpili w to, co słyszą. W epoce wszechogarniającego internetu, który pozwala na nieustanną weryfikację informacji, funkcjonuje medium, które wzbudza zaufanie większe niż prasa i potrafi wyprowadzić ludzi na ulicę. Blogi prowadzone przez „zwykłych ludzi” przełamały barierę pomiędzy odbiorcą a wielkimi wydawcami. Czym jest blog i kim jest bloger? Czy blog to pamiętnik nastolatki, czy poważne opiniotwórcze medium? Dlaczego dziennikarze nie lubią blogerów? O czym można blogować: o modzie, gotowaniu, kulturze i nauce? Kto i po co bloguje, i jaki ma to wpływ na współczesną kulturę.

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Akademia Cyfrowych Kompetencji”. Projekt został dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w 2012 roku. Partnerami projektu są: Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN” oraz Instytut Kulturoznawstwa UMCS.

Projekt objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublina - Krzysztofa Żuka.

Patronat medialny: Radio Centrum, Students.pl, Platforma Kultury.

Wstęp wolny.

Źródła[edytuj | edytuj kod]