Przejdź do zawartości

2012-09-30: Christopher Zanella wygrał finałowy wyścig Formuły 2, Luciano Bacheta mistrzem

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 30 września 2012

Christopher Zanella wygrał finałowy wyścig Formuły 2 na torze Monza. Wicemistrz F2 z 2011 wyprzedził o 4,783 s. Kevina Mirochę i o 6,369 s. Luciano Bachetę, który został mistrzem serii.

Pole position do tego wyścigu zdobył jednak Niemiec Markus Pommer, który na starcie został wyprzedzony przez Szwajcara. Na okrążenie przed końcem Pommer przebił oponę i kierowca nie ukończył wyścigu. Drugie miejsce zajął Kevin Mirocha, który w tym sezonie startował z polskim obywatelstwem. Choć nie mógł dogonić Zanelli to jednak kierowca urodzony w niemieckim Hamm nie dał się wyprzedzić Bachecie, który wystartował do tego wyścigu z siódmego pola.

Zwycięzca pierwszego wyścigu, 15-letni Szwajcar Mathéo Tuscher zajął piątą pozycję zostając tym samym wicemistrzem.

Zwycięzcą Formuły 2 w tym sezonie został Luciano Bacheta, który zdobył 231,5 punktu. 22-letni Brytyjczyk w nagrodę odbędzie test bolidem Formuły 1 zespołu Williams. Drugi był Mathéo Tuscher z liczbą 210 punktów a trzeci rodak Tuschera, Christopher Zanella, mając na koncie 204 punkty. Kevin Mirocha ostatecznie zajął szóste miejsce z liczbą 159,5 punktu. Do piątego Mihai Marinescu stracił zaledwie półtora punktu.

Źródła[edytuj | edytuj kod]