2012-09-06: Warszawa: Piknik Lotniczy „Bemowo On Air” na Lotnisku Babice

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Szybowiec Puchacz w locie
Szybowiec Puchacz w locie
czwartek, 6 września 2012

8 września na warszawskim lotnisku Babice (Bemowo) Aeroklub Warszawski organizuje piknik lotniczy pod hasłem „Bemowo On Air”. Okazją do imprezy jest 85-lecie działalności Aeroklubu Warszawskiego oraz 80 rocznica zwycięstwa Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w zawodach Challenge 1932 w Berlinie.

Piknik będzie pierwszym wydarzeniem tego typu w stolicy. Jego celem jest popularyzacja lotnictwa oraz pokazanie najpiękniejszych aspektów latania. Wśród atrakcji przygotowanych przez Aeroklub, będziemy mogli podziwiać loty w formacji samolotów oraz szybowców, motolotnie, śmigłowce, skoki spadochronowe, akrobację samolotową i szybowcową.

Wśród atrakcji naziemnych wymienić można przełajowy Bieg Lotnika, zawody modeli szybowców papierowych oraz wystawę statyczną prezentującą wiele statków powietrznych, których piloci postarają się każdemu w przystępny sposób opowiedzieć o pasji jaką jest latanie. Przewidziano również atrakcje dla najmłodszych.

W trakcie pikniku, odbywać się będą również loty widokowe i pokazy modeli zdalnie sterowanych. Na scenie, obejrzeć można koncerty. Organizatorzy przewidzieli również wiele konkursów, w których głównymi nagrodami będą skoki tandemowe, loty widokowe samolotem i szybowcem oraz upominki.

Wstęp na Bemowo On Air jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie organizatorów: http://bemowo-on-air.pl/ oraz na profilu Facebook: https://www.facebook.com/events/454275014617160/

Źródła[edytuj | edytuj kod]