2012-08-17: Daniela Iraschko zwycięża w Letnim Grand Prix w skokach narciarskich w Hinterzarten

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 17 sierpnia 2012

Dzisiaj odbył się na skoczni normalnej w niemieckim Hinterzarten drugi w historii konkurs Letniego Grand Prix kobiet w skokach narciarskich. Zwycięstwo odniosła utytułowana austriacka skoczkini Daniela Iraschko

Iraschko była liderką po pierwszej serii, gdzie oddała skok na 99 m. W drugiej próbie jako jedyna w konkursie przekroczyła 103 m i zwyciężyła z prawie dwudziestopunktową przewagą nad sklasyfikowaną na drugiej pozycji Sarą Takanashi. Japonka skakała na 96,5 m i 99,5 m. Na trzecim miejscu uplasowała się, po skokach na 97,5 m i 96,5 m reprezentantka gospodarzy, Carina Vogt. Kolejne pozycje w pierwszej dziesiątce zajęły: Jacqueline Seifriedsberger, Kaori Iwabuchi, Katja Pozun, Coline Mattel, Jessica Jerome, Alexandra Pretorius i Atsuko Tanaka. Łącznie skakało 51 zawodniczek.

Dziewiąte miejsce dotychczasowej liderki generalnej klasyfikacji, Alexandry Pretorius (które uzyskała je po skokach na 93,5 m i 94,5 m) oznacza dla niej stratę żółtej koszulki lidera kosztem Iraschko. Austriaczka zgromadziła 180 pkt, a Pretorius traci do niej 51 pkt. Trzecia jest Takanashi, ze stratą 68 pkt.

Jutro odbędzie się drużynowy konkurs mieszany.

Źródła[edytuj | edytuj kod]