2012-07-29: Na Facebooku powstaje inicjatywa zorganizowania Letnich Igrzysk Olimpijskich 2024 w Polsce

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 29 lipca 2012
Flaga olimpijska

Na społecznościowym portalu internetowym Facebook powstała wczoraj społeczna inicjatywa Letnie Igrzyska Olimpijskie 2024 w Polsce.

Inicjatorzy akcji jej opis udostępnili na wolnej licencji CC-BY-SA 3.0, który poniżej można przeczytać.

Przypominamy, że pomysł organizacji Igrzysk w Polsce nie jest nowy. Zakopane przegrało z Turynem walkę o organizację Zimowych Igrzysk w 2006 roku. Natomiast Kraków chciał zorganizować Igrzyska w roku 2020 - ostatecznie nie została zgłoszona kandydatura miasta, a inicjatywa Kraków 2020 upadła. Organizatorzy najnowszej akcji nie mówią o jakie konkretne miasto chcą walczyć.

Treść "oświadczenia" inicjatorów[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku można zaliczyć jako wielki organizacyjny sukces. Chcemy powtórzyć to wydarzenie w znacznie bardziej efektownej formie - chcemy organizacji Igrzysk XXXIII Olimpiady Ery Nowożytnej, która odbędzie się w 2024 roku.

Letnie Igrzyska Olimpijskie to największa międzynarodowa impreza świata organizowana co cztery lata przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. W 2016 roku odbędą się w Rio de Janeiro, a w 2020 - w Tokio, Stambule lub Madrycie. Jeśli Madryt nie zdobędzie prawa do organizacji Igrzysk, wówczas dużym argumentem będzie to, by po 12 latach Igrzyska wróciły na Stary Kontynent.

Jeśli Euro2012 się udało - dlaczego to największe sportowe wydarzenie ma się nie udać? Weź udział w ogólnopolskiej akcji społecznej zbierania podpisów pod tą inicjatywą!

Poparcie dla kampanii wyrazili już wybitni polscy sportowcy, politycy i zwykli obywatele. Każdy osoba, która polubi akcje wspiera naszą inicjatywę.

Razem uda nam się to zrobić.

— Inicjatywa Igrzyska Olimpijskie 2024 w Polsce, lic. CC-BY-SA 3.0

Źródła[edytuj | edytuj kod]


Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]