Przejdź do zawartości

2012-07-26: OLT Express wstrzymał loty

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 26 lipca 2012

26 lipca wieczorem OLT Express poinformował, że od 27 lipca zawiesza wszystkie regularne rejsy oraz wstrzymuje sprzedaż biletów lotniczych.

Wczoraj ogłoszono, że od 11 sierpnia nie będzie realizowanych 14 najmniej rentownych połączeń obsługiwanych przez ATR-y[1] (m.in. z Poznania do Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Gdańska, Szczecina, Katowic; z Gdańska do Szczecina, Łodzi; z Krakowa do Bydgoszczy, Szczecina, Wrocławia; z Katowic do Rzeszowa, Szczecina i z Łodzi do Wrocławia). Jednak dzisiaj okazało się, że zawieszeniu ulegają wszystkie loty.

„Wszystkim Pasażerom, którzy za pośrednictwem www.oltexpress.com lub OLT Express Call Center nabyli bilety na odwołane rejsy przysługuje prawo do zwrotu kosztów biletów. Wszyscy Pasażerowie anulowanych rejsów zostaną osobiście powiadomieni o zmianach i przysługujących im prawach przez pracowników naszego Call Center. Za wszystkie niedogodności serdecznie Państwa przepraszamy” - poinformowano na oficjalnej stronie przewoźnika lotniczego.

Dziś z Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie nie wystartowały dwa Airbusy A320 OLT Express. - Rejsy o godz. 15:40 oraz o 17:05 linii OLT Express zostały odwołane - potwierdził Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie.

Na krakowskim lotnisku także nie było ciekawie. Odwołane zostały loty do Szczecina i Poznania. - Sytuacja zmienia się z minuty na minutę. Niektórzy zdążyli już nadać bagaże i dopiero wtedy ogłoszono, ze lot został odwołany - poinformowała Urszula Podraza, rzeczniczka prasowa Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice.

Natomiast przedstawiciele OLT Express dzisiaj wieczorem zaprzeczyli jakoby wstrzymanie lotów wynikało z bankrutctwa firmy. „Jest to warunek inwestora, który jest zainteresowany wykupieniem udziałów w OLT Express” - taką informację przekazała spółka Polskiej Agencji Prasowej. Wg tvn24.pl przyczyną odwołania rejsów było nieopłacenie przez przewoźnika w terminie rat leasingowych za samoloty - „ich właściciele, w obawie przed dalszymi stratami, zajęli swoje samoloty”.

OLT Express zainaugurował działalność 1 kwietnia 2012 lotem na trasie WarszawaGdańsk. Przewoźnik przyciągał klientów atrakcyjnymi cenami. Ostatnio promowano zakup biletów rodzinnych: w ramach „OLT Express dla Rodzin” można było zakupić bilet dla rodzica w cenie 79 zł, a dla dziecka za 39 zł. Interesująca promocja była także w dniach od 1 do 3 czerwca - rodzice, którzy podróżowali z dzieckiem (od 2 do 18 r.ż.) mogli zakupić dla niego bilet za 1 zł. OLT Express miał też akcję skierowaną do studentów i seniorów (od 15 marca do dnia 30 kwietnia) - cena za przelot w taryfie promocyjnej wynosiła 50 zł. Od kwietnia do czerwca br. OLT Express przetransportował ok. 320 tys. pasażerów, a samoloty marki były wypełnione w ok. 70%. Pod koniec października linie planowały uruchomić połączenia europejskie.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj kod]

  1. nazwa samolotów pochodzi od fabryki Avions de Transport Régional - są to pasażerske samoloty turbośmigłowe typu m.in. ATR 42 i ATR 72

Źródła[edytuj | edytuj kod]