Przejdź do zawartości

2012-07-23: Kino letnie Centrum Nauki "Kopernik" w Warszawie: Oczy szeroko otwarte

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 23 lipca 2012

27 lipca 2012 o godz. 21:00 w Parku Odkrywców rozpocznie się pokaz filmu Oczy szeroko otwarte.

Projekcja ma być poprzedzona spotkaniem z dr Iwoną Kurz prowadzonym przez Olgę Woźniak. W przypadku złej pogody pokaz ma zostać przeniesiony do budynku Centrum Nauki Kopernik.

Iwona Kurz jest kierownikiem i wykładowcą Zakładu Filmu i Kultury Wizualnej w Instytucie Kultury Polskiej UW. Jej badania dotyczą antropologii ciała i płci oraz historią współczesnej polskiej kultury medialnej. Napisała książki: "Twarze w tłumie. Wizerunki bohaterów wyobraźni zbiorowej w kulturze polskiej 1955-1969" (2005, Nagroda im. Bolesława Michałka, Nominacja do Nagrody Nike) oraz jest współautorką "Obyczajów polskich. Wiek XX w krótkich hasłach" (2008), redaktorka antologii "Film i historia" (2008). Pełni funkcję sekretarza redakcji w "Almanachu Antropologicznym Communicare" i kwartalniku "Kultura Współczesna".[1]

Jest to czwarty z ośmiu filmów jakie mają zostać wyemitowane w ramach kina letniego „Smutek tropików” przez Centrum Nauki Kopernik. W 2011 roku również odbywały się pokazy organizowane przez CNK (Centrum Nauki Kopernik w Warszawie uruchamia kino plenerowe).

Przypisy[edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]