2012-07-06: Pani Sztuka w Suwałkach

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 6 lipca 2012

Ruszyła kolejna, czwarta już edycja społeczno-artystycznego projektu Pani Sztuka w Suwałkach. Tak jak w poprzednich latach zawita ona do suwalskich osiedli z różnorodną ofertą artystycznych warsztatów, gier i zabaw.

Już 7 i 8 lipca Kaczy Dołek zakwitnie kolorami chusty Klanzy, zalepi się gazetami podczas warsztatów paper-mache, sięgnie nieba za pośrednictwem szczudlarzy i wyśle Międzygalaktycznego SMSa. Wydarzenie zakończy się plenerowym pokazem filmu animowanego dla dzieci.

Tegoroczna edycja Pani Sztuki jest szczególna ze względu na udział dużej grupy wolontariuszy Stowarzyszenia w bezpośredniej organizacji projektu. Grupę tę tworzą liderzy młodzieżowi pochodzący z Teatru Form Czarno-Białych „Plama”, suwalskich środowisk harcerskich oraz przyjaciele Stowarzyszenia, zaangażowani w poprzednie projekty (Pani Sztuka, festiwal Teatr-Akcje, Akcja „Mural”).

Do pracy z dziećmi i młodzieżą przygotuje ich cykl spotkań i szkoleń, z których pierwsze odbyło się 29 czerwca 2012 w Młodzieżowym Domu Kultury. Wolontariusze przejmą role instruktorów warsztatów, gier i zabaw; odpowiedzialni będą za gromadzenie i transport materiałów na warsztaty; będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników, a przede wszystkim nabędą umiejętności i kompetencje niezbędne do pracy w grupie oraz przygotowywania i realizacji projektów z zakresu animacji kultury.

Koordynatorką projektu jest I. Giczewska.

Źródła[edytuj | edytuj kod]