2012-07-06: Artystyczny happening w przestrzeni Ogrodu Łazienkowskiego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 6 lipca 2012
Łazienki Królewskie w Warszawie
Łazienki Królewskie w Warszawie

7 lipca 201 r. (sobota) w godzinach 12:00-16:00 w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędzie się aktywizujący widzów happening artystyczny. Studenci Wyższej Szkoły Artystycznej zaprezentują charakteryzacje oraz autorskie kostiumy wiernie odzwierciedlające historyczne stroje XVII i XVIII wieku, a także pokażą kreacje stanowiące wariacje na ten temat.

Nawiązując do jednych z najpopularniejszych i najbardziej demokratycznych form rozrywki z XVIII wieku, jakimi były Reduty, w oparciu o ówczesną ikonografię i literaturę zaprezentowane zostaną gry i zabawy dawnej socjety. Proponowana Reduta będzie formą efektownej, kolorowej maskarady połączonej z aktywizującym widzów, oryginalnym happeningiem. Przechadzające się po ogrodzie rokokowe damy w autorskich projektach studentów WSA będą zapraszać przybyłych gości do działania, dając możliwość płynnego przechodzenia między rolą widza a rolą uczestnika przedsięwzięcia. Reduta stanie się nie tylko formą rozrywki, ale także wielopoziomowym obrazem dworskiego, steatralizowanego życia, które w XVIII wieku toczyło się m.in. w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

O 21:00 zapraszamy na wielką iluminację Alei Chińskiej i towarzyszący jej przemarsz dam dworu. Dodatkową atrakcją będzie wspólne puszczanie lampionów.

Akcja realizowana jest w partnerstwie Wyższej Szkoły Artystycznej i Aktywnego Studium Plastycznego Technik Teatralno-Filmowych wraz z Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie.

Źródła[edytuj | edytuj kod]