2012-07-03: Efekty prac grup roboczych utworzonych po Kongresie Wolności w Internecie
|
Zespoły robocze zostały powołane po spotkaniu Kongresu Wolności w Internecie 5 marca 2012 r. w Warszawie i pracowały nad tematami:
- reforma praw własności intelektualnej i przemysłowej,
- budowa modeli biznesowych,
- komunikacja i konsultacje,
- ochrona danych osobowych i prywatność w sieci,
- integracja cyfrowa.
W najbliższych tygodniach MAC wraz z ekspertami będzie pracował nad ułożeniem kalendarza działań związanych z ukonkretnieniem części dyskusji i przygotowaniem trybu dalszych prac.
Wszystkie warsztaty wskazywały na potrzebę kontynuacji prac roboczych z udziałem interesariuszy. Rolę w tym procesie odegra Zespół Współpracy Partnerów Sieci. Minister Michał Boni zapowiedział, że zarekomenduje powołanie takiego zespolu przy Komitecie Rady Ministrów ds. Cyfryzacji z Igorem Ostrowskim jako przewodniczącym.
Przygotowane w zespołach roboczych rekomendacje mają charakter autorski. Prace warsztatów w żaden sposób nie zastępują przewidzianego prawem procesu konsultacji społecznych i nie przedstawiają stanowiska rządu.
Zobacz też
[edytuj | edytuj kod]- Kongres Wolności Internetu 2012: relacja z wydarzenia, 5 marca 2012
Źródła
[edytuj | edytuj kod]- Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Efekty prac grup roboczych utworzonych po Kongresie Wolności w Internecie”, opublikowanego w serwisie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji (więcej informacji).