2012-06-26: Szwedzka policja szuka misia

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 26 czerwca 2012
Ogłoszenie z prośbą o pomoc w poszukiwaniach misia

Szwedzka policja włączyła się w poszukiwania zaginionego misia - jednak nie zwierzęcia ale zabawki. Pluszak został zgubiony w ubiegły wtorek.

Akcja poszukiwawcza prowadzona jest m.in. na facebookowej stronie sztokholmskiej policji. Jest tam zamieszczone zdjęcie zabawki oraz apel o pomoc.

Miś należał do dziewczynki o imieniu Tyra. Zabawka została najprawdopodobniej upuszczona na ulicy. - Ten pluszak naprawdę dużo dla niej znaczy. Nie możne bez niego normalnie spać i codziennie rano po obudzeniu go szuka - skomentowała sytuację matka dziecka.

Sprawa zaginięcia zabawki zastała już nagłośniona w ogólnokrajowych mediach. Policja zainteresowała się zgubionym pluszakiem po tym jak jeden z policjantów w drodze z pracy zobaczył na ulicy ogłoszenie z prośbą o pomoc w poszukiwaniach misia. Za sprawą funkcjonariusza ogłoszenie trafiło na oficjalną stronię facebookową policji dzielnicy Södermalm.

- Wspólnymi siłami, dzięki klikaniu „lubię to” i rozsyłaniu linku do zdjęcia oraz otwartym oczom możemy razem pomóc dziewczynce znaleźć jej ukochanego misia - skomentował wpis policjant.

W odpowiedzi na wpis pojawiły się opinie, że policja nie powinna angażować się w tak błahe sprawy jak zgubiona zabawka. - Rzeczony tekst został napisany przez policjanta po służbie, więc nic to nas nie kosztowało. Jeśli przez dwie minuty pracy możemy pomóc małej dziewczynce, to chyba nie ma w tym nic złego? - skomentował wpis na Facebooku dzielnicowy komisarz policji.

Na razie misia nie odnaleziono.

Źródła[edytuj | edytuj kod]