Przejdź do zawartości

2012-06-26: Strona Free Software Foundation blokowana przez filtr Microsoftu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 26 czerwca 2012

Dyrektor wykonawczy Free Software Foundation, John Sullivan ogłosił, że baza danych Microsoftu wyświetla stronę fundacji - donate.fsf.org, jako miejsce hazardu. Informacja o blokadzie została przekazana przez portal Reddit, gdzie użytkownik napisał, iż nie był w stanie uzyskać dostępu do witryny.

Po bliższym zapoznaniu się, korzystając z internetowego sprawdzania reputacji stron firmy Microsoft, witryna donate.fsf.org znajduje się na liście kategorii, "shareware / freeware", "Informacja techniczna" i "hazard". Ta ostatnia kategoria jest często blokowana przez użytkowników Microsoft Forefront Threat Managment Gateway. Sullivan twierdzi, że zostało to zgłoszone do firmy Microsoft, jako niewłaściwa klasyfikacja i poproszono o zmianę na Non-Profit/Advocacy/NGO.

Jakiś czas później kategoria hazard została usunięta, ale FSF nadal czeka na dodanie do kategorii Non-Profit/Advocacy/NGO, przez co fundacja jest nieprawidłowo określana, jako shareware/freeware. Cała historia pozostaje przestrogą dla wielu właścicieli stron internetowych, że prócz Google, również wyszukiwarka Microsoftu potrafi źle klasyfikować strony.

Źródła[edytuj | edytuj kod]