2012-06-26: Magic Land projektem open source
Niemiecka społecznościowa firma Wooga porzuciła projekt gry Pocket Island, który został napisany w HTML5. Był to wolny odpowiednik gry Magic Land, dostępnej od dłuższego czasu na Facebooku i napisany we Flashu. Firma przyznaje, że po prostu zareagowała na szum wokół HTML5: „był to eksperyment - wejście do rozległego oceanu możliwości, jakie daje HTML5”, stając się jednym z pierwszych partnerów Facebooka we wprowadzeniu gry na ich stronie dla wielu urządzeń.
Wczesny sukces przekonał Wooga do przeznaczenia dodatkowych środków na grę, która została uruchomiona w październiku ubiegłego roku. Jednak następne miesiące nie zapewniały wystarczającego zwrotu. Ze statystyk wynikało, że tylko 5% osób powraca do gry po pierwszym spróbowaniu. Dla porównania, Diamong Dash, kolejna gra obsługiwana przez Wooga, ma 50% powracających.
Post na blogu zrzuca winę na HTML5. - Jeśli połączenie jest zbyt wolne, albo rozłącza się, wielu użytkowników będzie po prostu rezygnować z grania i wróci do natywnych aplikacji, które załadują się niemal natychmiast - można przeczytać w firmowym komunikacie.
Próba obejścia tego problemu - wewnętrznie opracowana aplikacja systemu iOS do grania w trybie offline - doprowadzi do "statycznego doświadczenia użytkownika".
Dążenie do rozwiązania tych problemów, skłoniło Wooga, do przekształcenia gry w projekt open source. Firma ma nadzieję, że ktoś ze świeżym spojrzeniem na HTML5 mógłby znaleźć innowacyjne podejście, do rozwiązywania problemów, które nękają Pocket Island. Drugim powodem jest stworzenie możliwości uczenia się pracy zespołowej dla utalentowanych programistów na całym świecie w Wooga.
Źródła
[edytuj | edytuj kod]- Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Magic Land staje się Pocket Island - Wooga oddaje projekt społeczności”, którego autorem jest Piotr Łęgosz, opublikowanego w serwisie OSWorld (więcej informacji).