Przejdź do zawartości

2012-06-21: Potwierdzone: Jelly Bean to Android 4.1

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Informatyka

InformatykaInternetOprogramowanie

GoogleLinuxMicrosoftOpenOffice.org
piątek, 22 czerwca 2012

Google rozpoczął w sklepie Play przedsprzedaż tabletu Nexus 7, który swoją premierę przypuszczalnie ma mieć w przyszłym tygodniu. Przy tej okazji potwierdziły się spekulacje dotyczące nadchodzącego wydania Androida.

Początkowo sądzono, że Jelly Bean jest nazwą kodową Androida 5, potwierdziły się jednak plotki, że będzie to wydanie 4.1.

Jedną z nowości dotyczących nowego wydania Androida, zaprezentowanych podczas dorocznej konferencji deweloperów Google I/O były nowy pasek wyszukiwania oraz z dawna wyczekiwana aplikacja do robienia zrzutów ekranu.

Wciąż nie wiadomo czy nastąpią pozytywne zmiany w procesie aktualizacji systemu, czego od dość dawna domagają się użytkownicy tegoż mobilnego systemu.

Nie zostały jeszcze potwierdzone informacje dotyczące wyposażenia nadchodzącego tabletu w układ Tegra 3. Pogłoski te wysnuwane są na podstawie przecieków i szczątków wypowiedzi produkującego tablet ASUSa (twórca świetnej serii tabletów Transformer).

Warto zainteresować się Nexusem 7 nie tylko ze względu na to, że zdaje się zapowiadać na pozycję oficjalnego tabletu z Androidem i wnieść jakąś standaryzację związaną z tego typu urządzeniami, ale również niską jak na androidowe tablety cenę $399.

Źródła[edytuj | edytuj kod]