Przejdź do zawartości

2012-06-12: KDE Telepathy 0.4

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 12 czerwca 2012

Po 4 miesiącach pracy wydano Telepathy 0.4 - komunikator internetowy, który w przyszłości może zastąpić Kopete. Jest to otwartoźródłowy klient bezpośredniej komunikacji dla KDE, korzystający z Frameworka Telepathy i obsługujący takie serwisy jak Google Talk czy Facebook chat.

W najnowszym wydaniu dodano obsługę rozmów audio/wideo, możliwość łatwego przeglądania archiwum rozmów, nowe aplety plazmy oraz skupiono się na poprawieniu stabilności i szybkości działania oprogramowania. Większość dokonanych prac miała charakter undegroundowy. Przygotowano także grunt pod następne wydanie, gdzie znajdziemy opcję importu archiwum z Kopete.

W bieżącym wydaniu, ze zmian w interfejsie można wymienić integrację z powłoką KDE Workspaces. Dodano komponenty:

  • plasmoid chatu, który funkcjonalnością przypomina webowy chat Gmaila. Plasmoid można umieścić w tacce systemowej i będzie on wyświetlają aktualną rozmowę. Na spodzie apletu dodano małe pole, które pozwala szybko wysłać krótką odpowiedź.
  • plasmoid listy kontaktów, który po prostu wyświetla kontakty... Został opracowany w ramach Google Summer of Code przez Francesco Nwokeka i ma ułatwić komunikowanie się na urządzeniach z ekranem dotykowym. Możliwe, że znajdzie zastosowanie w tablecie Spark.
  • dodano integrację z KRunnerem, co pozwoli to na szybkie wyszukiwanie osób za pomocą skrótów klawiaturowych.

Źródła[edytuj | edytuj kod]