2012-06-08: Włocławek: gra miejska śladami Ludwika Bauera

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 8 czerwca 2012

15 czerwca na Placu Wolności rozpocznie się gra miejska śladami Ludwika Bauera, przedwojennego społecznika i przedsiębiorcy, ewangelika i burmistrza Włocławka. Postaci nietuzinkowej, której życiorys poprowadzi uczestników gry przez miasto, pozwalając odkrywać jego historyczny obraz oraz industrialny charakter i „sznyt”.

W grze mogą wziąć udział drużyny złożone z co najmniej 4 uczestników. Zgłoszenia przyjmowane będą do 10 czerwca. Uczestnicy gry po zameldowaniu się na Placu Wolności, otrzymają karty uczestnika, mapy i wskazówki, pozwalające na odnalezienie następnych punktów wędrówki. Na najbardziej wytrwałych, którzy rozwiążą wszystkie zagadki na trasie będzie czekał słodki poczęstunek i nagrody – pierwsze „włocławskie” puzzle oraz przewodnik po ewangelickim Włocławku.

Organizatorami gry miejskiej są współpracujące ze sobą organizacje: Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 we Włocławku (Uniwersytet Trzeciego Wieku), które w ramach programu „Seniorzy w akcji” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizuje projekt „Zagubione ślady społeczności ewangelickiej we Włocławku i okolicy” oraz Fundacja Ari Ari, która w ramach programu „Włocławskie Memory”, wspartego przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego prowadzi program edukacyjny poświęcony 3 mniejszościom zamieszkującym Włocławek: żydowskiej, niemieckiej i rosyjskiej. Organizcję gry miejskiej wspomaga włocławski hufiec ZHP.

Źródła[edytuj | edytuj kod]