2012-06-07: SWF: powstanie podręcznik na wypadek „końca świata”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 8 czerwca 2012

Członkowie Secure World Foundation (SWF) opracowali raport z którego wynika, że aby przygotować system ostrzegania przed zderzeniem z tzw. obiektem bliskim Ziemi wszystkie państwa muszą współpracować ze sobą.

Działania SWF zakrojone są na skalę globalną i zgodnie z hasłem organizacji „uderzające w Ziemię asteroidy, komety i meteoroidy nie znają granic między krajami”.

- Dziś wiele uwagi poświęca się katastrofie, jaką spowodowałoby zniszczenia. Ten raport pokazuje, że o wiele gorsze skutki niż samo uderzenie, może mieć brak komunikacji i współpracy w obliczu zagrożenia - stwierdził Michael Simpson z SWF.

Osoby zaangażowane w działalność SWF chcą opracować międzynarodowy system ostrzegania (Information, Analysis and Warning Network - IAWN) oraz opublikować podręcznik, który będzie zawierał wytyczne dotyczące postępowania w razie zbliżającego się zderzenia.

Działacze SWF zaznaczyli, że do tej pory taki podręcznik nie powstał. Jeżeli będzie on gotowy fundacja ma popularyzować go za pomocą mediów społecznościowych i telewizji. Kampania edukacyjna jaką chce przeprowadzić organizacja będzie miała na celu informację o obiektach zbliżających się do Ziemi, a mniej nawiązywać do ewentualnych konsekwencji w postaci "końca świata".

Źródła[edytuj | edytuj kod]