Przejdź do zawartości

2012-06-06: Valve zatrudnił pierwszych linuksowych programistów

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 6 czerwca 2012

Phoronix opublikował wiadomość, w której poinformował o tym, że Valve Software zatrudnił pierwszych linuksowych programistów i będzie zatrudniać ich więcej. Prace nad linuksową wersją Steamu idą do przodu.

Jednym z pierwszych zatrudnionych jest LordHavoc – główny programista silnika DarkPlaces wykorzystywanego między innymi przez projekt Nexuiz. Pracuje on nad Linuksową wersją Steamu oraz silnika Source.

Firma ta poprosiła również Michaela Larabela, redaktora serwisu Phoronix o rekomendacje doświadczonych deweloperów. Publikując tę informację, Michael zachęcił wszystkich zainteresowanych programistów, posiadających większe doświadczenie w pisaniu na te platformę o kontaktowanie się z Valve Software oraz z nim (w celu zdobycia rekomendacji).

Poszukiwani są zatem programiści z umiejętnościami programistycznymi i dużym portfolio, przede wszystkim w zakresie tworzenia z wykorzystaniem OpenGL, lecz nie są to jedyni ludzie jakich szuka Valve. Ważna jest również wiedza związana z jądrem Linuksa, systemami plików oraz sterownikami.

Nawet jeśli nie masz zbyt dużego doświadczenia w pisaniu gier, ale dobrze radzisz sobie z progrmowaniem pod Linuksem – warto spróbować swoich sił. Wraz z ew. podjęciem pracy warto przygotować się na przeprowadzkę do Waszyngtonu lecz szykuj się na coś więcej niż zamykanie raportów o błędach.

Na koniec tekstu Michael uspokaja również obawy związane z tym, że Valve może chcieć zabić niszę Linuksowych gier, zamykając kod. Udało im się pozyskać głównego programistę jednego z najważniejszych otwartych silników gier i nie powoływałby się na niego, gdyby zamknięcie było zamiarem firmy.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]