Przejdź do zawartości

2012-06-01: Katowice: happening Dzień Dziecka Zadłużonego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 1 czerwca 2012

1 czerwca 2012 o godzinie 15:00 w Katowicach na ulicy Stawowej odbędzie się happening pod hasłem Dzień Dziecka Zadłużonego organizowany przez Kongres Nowej Prawicy.

„Pośród feerii kolorowych baloników, dzieci z lizakami, uśmiechniętych ulotkarzy promujących kredyty-chwilówki Nowa Prawica zajmie się uświadamianiem społeczeństwa o kredycie dalekim od chwilowości” - można przeczytać w komunikacie prasowym.

Wg ugrupowania, spotkanie ma na celu uświadomienie Polakom, że dziedziczą nie tylko wypracowany przez swych bliskich majątek, ale także dług zaciągnięty przez ludzi zupełnie im obcych - polityków.

Kongres Nowej Prawicy chce sprawić, aby społeczeństwo dowiedziało się jak szybko rośnie dług publiczny i jaka jego wysokość. Pokazać, dlaczego współczesne i przyszłe pokolenia będą musiały dłużej pracować, żeby odzyskać pieniądze w postaci emerytur.

Wiece odbędą się także w innych miastach, m.in. w Bielsku-Białej, Błoniach pod Warszawą, Bydgoszczy, Kielcach, Krakowie, Lipnie, Poznaniu, Pszczynie, Rzeszowie, Siedlcach, Skoczowie-Cieszynie, Szczecinie, Żywcu i we Wrocławiu.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]