2012-05-21: Warszawa: Śpiewaj mi mamo - koncerty promocyjne piosenek ze śpiewnika internetowego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 21 maja 2012

Śpiewaj mi mamo to śpiewnik internetowy i akcja animacyjna, skoncentrowana wokół śpiewania jako zjawiska społecznego. 26 maja odbędą się koncerty promocyjne piosenek ze śpiewnika internetowego Śpiewaj mi mamo www.spiewajmimamo.pl, adresowanego do rodziców i rodzin z małymi dziećmi.

Śpiewaj mi mamo to animacyjny projekt-akcja Fundacji Muzyka jest dla wszystkich, realizowany w ramach programu Akademia Orange. Jego głównym celem jest zachęcenie rodziców do śpiewania swoim dzieciom. Przypomina o polskiej tradycji śpiewu domowego i istotnej roli, jaką śpiewanie piosenek przez rodziców i dziadków odgrywa w rozwoju dzieci. Projekt jest ideowo związany z cyklem koncertów Smykofonia.

Podczas koncertów usłyszymy współczesne i tradycyjne piosenki i kołysanki dla dzieci w wieku 0-6 lat i ich rodziców, w lekko jazzowych aranżacjach, pochodzące ze śpiewnika, który został udostępniony 17 marca 2012 roku.

Piosenki wykonają: Iza Puk, Gosia Czajka, Kasia Konciak, Helena Adwent i Monika Sadowska z towarzyszeniem muzyków pod kierownictwem Bartłomieja Zajkowskiego. Gościnnie zagrają i zaśpiewają dzieci: Róża Lewandowska, Marysia Widlarz i Kacper Kielan. Koncerty poprowadzi Ada Kortas.

Część piosenek skomponowały współczesne polskie kompozytorki młodego pokolenia: Agnieszka Widlarz i Anna Eibin, których piosenki okazały się najlepsze w konkursie kompozytorskim Śpiewaj mi mamo (2006). Część piosenek to odkryte na nowo, tradycyjne polskie melodie, do których dopisane zostały współczesne teksty.

Koncerty są realizowane w ramach Tygodnia Orange.

Akcję Śpiewaj mi mamo promują swoim udziałem polscy artyści i artystki wokaliści i aktorzy, m.in.: Natalia Przybysz, Magda Smalara, Anna Czartoryska oraz Leszek Zduń.

Wszystkie materiały, znajdujące się na stronie www.spiewajmimamo.pl są udostępnione na licencji Creative Commons.

Źródła[edytuj | edytuj kod]