Przejdź do zawartości

2012-05-13: Poznań: 17 maja odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Vargą

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 13 maja 2012
Krzysztof Varga

17 maja 2012 r. o godz. 19.00 w klubokawiarni Meskalina, Stary Rynek 6 w Poznaniu odbędzie się spotkanie z powieściopisarzem, eseistą i felietonistą, Krzysztofem Vargą.

Spotkanie dotyczyć będzie najnowszej książki pisarza "Trociny", wydanej w kwietniu przez Wydawnictwo Czarne. Rozmowę z autorem prowadzić będą Magdalena Koper i Grzegorz Janoszka.

Najnowsza powieść Krzysztofa Vargi to brawurowy pamflet na współczesność. Razem z głównym bohaterem, pięćdziesięcioletnim komiwojażerem, możemy popastwić się nad wszystkim, co na co dzień doprowadza nas do szału - pasażerami PKP, smrodem na klatce schodowej, szkoleniami integracyjnymi i modną młodzieżą w kawiarniach. (...) Przeszywające spojrzenie szydercy zdziera pancerz hipokryzji, który ma osłaniać resztki godności i uchronić przed zranieniem. Wszyscy są niespełnieni, nieudolnie skrywający życiowe rozczarowania, zawistni i śmiertelnie przerażeni wizją samotności.
Jest to obraz zniekształcony, karykaturalny i nieodparcie śmieszny. Trociny to prozatorski majstersztyk - znakomita, cyniczna i błyskotliwa rozrywka na najwyższym poziomie...

—Wydawnictwo Czarne, http://czarne.com.pl/?a=3664

Książka będzie dostępna w sprzedaży podczas wieczoru autorskiego. Spotkaniu z Krzysztofem Vargą patronują Wydawnictwo Czarne, WTK Poznań, Portal Epoznan.pl, Księgarnia Bookarest, Portal Stankupienia.pl i Grupa Literyczna NA KRECHĘ.

Krzysztof Varga (ur. 1968 w Warszawie) - autor powieści "Chłopaki nie płaczą", "Śmiertelność", "Tequila", "Karolina" i "Nagrobek z lastryko", prozy eseistycznej "Bildungsroman" oraz tomu prozy "45 pomysłów na powieść", współautor "Parnas Bis. Słownik literatury polskiej urodzonej po 1960 roku" i antologii wierszy najnowszych "Macie swoich poetów". Laureat nagrody Książka Zimy 2006/2007 i nagrody Fundacji Kultury. W 2008 roku opublikował "Gulasz z turula", za który otrzymał nagrodę czytelników Nike 2009.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa wielkopolskiego
Wikinews
Wikinews
Wielkopolskie
Wielkopolskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w wielkopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Kalisza, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Piły, Poznania, Śremu
pozostałych miejscowości