Przejdź do zawartości

2012-05-09: Majówka z aparatem: miniwikiekspedycje w łódzkim i zachodniopomorskim

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 9 maja 2012

Na początku maja mieliśmy kilka dni wolnych związanych ze świętami państwowymi. Przy wzięciu dodatkowych trzech dni urlopu mogliśmy uzyskać aż 9 dni wolnych od pracy. Korzystając z tego okresu wielu z nas wybrało się na majówki w góry, nad morze, czy nad jezioro. Kilka osób współtworzących projekty Wikimedia wykorzystało ten czas organizując lokalne wyprawy fotograficzne mające na celu wzbogazenie zasobów Wikimedia Commons, a następnie zilustrowanie haseł w Wikipedii.

Pierwsza wyprawa dotyczyła nadmorskiej miejscowości Jarosławiec oraz flory leśnej. Odbyła się ona 1 maja. Uczestniczyło w niej troje wikipedystów. Sfotografowano główne ulice i obiekty miejscowości, panoramę okolicy oraz wybrano się na podglądanie przyrody w pobliskim lesie.

Natomiast 3 maja została zorganizowana miniwikiekspedycja rowerowo-kolejowa połączona z Mapping party i geocachingiem. Odbyła się ona na terenie województwa łódzkiego. Wyruszono z przystanku kolejowego w Grotnikach. Trasa wyprawy prowadziła przez Ustronie, Nakielnicę, Rudę-Bugaj, Księstwo, Brużyczkę Małą, Jastrzębie Górne, Jedlicze i Lućmierz-Las. Odwiedzono również kąpielisko w Grotnikach i znajdujący się wokół miejscowości kompleks leśny. Podczas ekspedycji zbierano także dane do OpenStreetMap oraz odnaleziono 3 skrzynki geocachingowe, w których zostawiono smyczki i znaczki z logo Wikipedii oraz karteczki informacyjne OSM. Uczestnicy wyprawy założyli również skrzynkę geocachingową wypełnioną gadżetami wikipedyjnymi i OSM-owymi przy Dworze w Nakielnicy. W imprezie uczestniczyło osiem osób.


Galeria[edytuj | edytuj kod]

Jarosławiec i okolicaOpen-Majówka Grotniki

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

link= Wikimedia Commons ma galerię ilustracji związaną z tematem:
Open-Majówka Grotniki

Źródła[edytuj | edytuj kod]