Przejdź do zawartości

2012-04-26: Poznań: Seryjni Poeci, spotkanie z Joanną Oparek, Jerzym Jarniewiczem i Bartoszem Sadulskim

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 26 kwietnia 2012

Dnia 24 kwietnia 2012 w Centrum Kultury "Zamek" w Poznaniu odbyło się spotkanie promujące najnowsze tomiki poetyckie Jerzego Jarniewicza, Joanny Oparek i Bartosza Sadulskiego.

Seryjni Poeci jest cyklem spotkań promujących książki ukazujące się w ramach Wielkopolskiej Biblioteki Poezji oraz Biblioteki Poezji Współczesnej. We wtorkowym, piętnastym już wieczorze gośćmi byli Joanna Oparek, poetka i pisarka, Jerzy Jarniewicz, poeta, krytyk literacki i tłumacz oraz Bartosz Sadulski, poeta, dziennikarz muzyczny, recenzent książkowy i filmowy.

Poeci czytali wiersze z najnowszych książek, "Czerwie" Joanny Oparek, "Post" Bartosza Sadulskiego oraz "Wybór wiersza" Jerzego Jarniewicza.

Jerzy Jarniewicz podczas rozmowy z prowadzącym prof. Piotrem Śliwińskim: Nic mnie tak nie obraża, jeżeli ktoś chciałby, żeby wiersze przetrwały wieki, albo były nieśmiertelne, albo były jak marmur. Wiersz ma być taki, jak moje ciało, ma się starzeć ze mną, ma się starzeć z moim głosem, ma się starzeć z moim umysłem, pamięcią. Chciałbym wpisać w wiersze tajnik zmiany. Niekoniecznie starzenie się, bo starzenie jest od razu nacechowane tak negatywnie, ale zmianę związaną z czasem. I wszelkie takie koncepcje wiersza, jako czegoś marmurowego, co jest niezmienne, mnie obrażają.


Wiadomość z serwisu regionalnego województwa wielkopolskiego
Wikinews
Wikinews
Wielkopolskie
Wielkopolskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w wielkopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Kalisza, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Piły, Poznania, Śremu
pozostałych miejscowości