Przejdź do zawartości

2012-01-23: Czechy: komornik zablokował majątek Pragi

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 23 stycznia 2012

Komornik zajął część majątku Pragi ponieważ miasto jest winne jednej z spółdzielni mieszkaniowych 163 tys. koron (ok. 28 tys. złotych).

Polska Agencja Prasowa podała, że komornik zajął wiele zabytkowych miejsc i budowli takich jak Most Karola (na zdjęciu po prawej: widok z Mostu Karola w stronę Starego Miasta) czy rynek i ratusz Starego Miasta.

Nie jest jeszcze ustalone w jaki sposób komornik ma odzyskać pieniądze. Decyzja sądu o zajęciu komorniczym na charakter blokady i uniemożliwia miastu sprzedaż zablokowanego majątku.

Wśród zajętych obiektów znajdują się: Plac Wacława czy secesyjny Miejski Dom Reprezentacyjny, rzeźba Jana Husa na rynku Starego Miasta, Pałac Przemysłowy, Wyspa Strzelecka, plac na Kampie (sztucznej wyspie na Malej Stranie), Nowy Ratusz, Park Leteński, ogród zoologiczny w dzielnicy Troja czy jedna z willi na Hradczanach.

Decycja o zajęciu komorniczym została podjęta w piątek popołudniu. Władze Pragi przyznają, że przy ilości płatności jakich dokonuje magistrat, jakaś płatność mogła zostać przeoczona.

To już drugi przypadek zajęcia majątku Pragi przez komornika w ostatnich latach. Poprzednia blokada odbyła się w kwietniu 2011 roku po skardze mieszkańca na sposób wydawania indywidualnych tablic rejestracyjnych

Źródła

[edytuj | edytuj kod]