2011-12-08: FWiOO ogłosiła konkurs mający na celu wzbogacenie procesu nauczania informatyki

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 8 grudnia 2011
Internet

Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania w ramach „Strategii wolnych i otwartych implementacji” ogłosiła konkurs na implementacje programistyczne, którego celem jest wzbogacenie programów nauczania informatyki.

Zadanie konkursowe polega na opracowaniu implementacji programistycznych o różnym stopniu trudności. Implementacje realizowane będą podczas zajęć w Kołach Zainteresowań organizowanych w ramach Projektu SWOI. Obowiązujące języki programowania to Lazarus, Scratch, C, C++, Phyton, Java i Php. Tematy implementacji muszą bazować na obowiązującej podstawie programowej dla typów szkół obejmowanych projektem, natomiast wprowadzane treści powinny mieć charakter innowacyjny i użytkowy.

Adresatami są nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także studenci i pracownicy naukowi i dydaktyczni z kierunków informatycznych oraz powiązanych, takich jak: elektronika, mechatronika, automatyka, robotyka, kierunki pedagogiczne związane z technologiami informacyjnymi, elektrotechnika itp.

Źródła[edytuj | edytuj kod]