2011-11-09: Zygmunt Solorz-Żak przejął Plusa

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 9 listopada 2011

9 listopada 2011 roku kontrolowana przez Zygmunta Solorza-Żaka spółka Spartan Capital Holdings, została wpisana do księgi akcyjnej Polkomtel, operatora sieci Plus, jako właściciel 100% akcji. Tym samym formalnie przejęła pełną kontrolę nad operatorem sieci Plus.

Wpis do księgi akcyjnej jest finalnym etapem największej po 1989 roku transakcji na polskim rynku telekomunikacyjnym – rezultatem umowy sprzedaży akcji spółki zawartej 30 czerwca 2011 roku oraz zgody na transakcję wyrażonej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Przejęcie Polkomtela wynikło z planów rozwoju działalności w sektorze telekomunikacyjnym, w oparciu o strategiczne korzyści wynikające z komercyjnej współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami z sektora mediów i telekomunikacji, kontrolowanymi przez Zygmunta Solorza-Żaka, takimi jak Grupa Midas i Grupa Kapitałowa Cyfrowy Polsat, w skład której wchodzi również Telewizja Polsat. Kluczowym elementem strategii jest rozwój ogólnopolskiej sieci LTE umożliwiającej szybki bezprzewodowy dostępu do Internetu z prędkością transferu do 326 Mb/s.

– Priorytetem inwestycji w Polkomtel będzie wzmocnienie pozycji spółki jako narodowego czempiona w sektorze telefonii komórkowej i mobilnego Internetu, również poprzez współpracę z Grupą Kapitałową Cyfrowy Polsat i Grupą Midas. Dzięki temu największe korzyści uzyskają nasi klienci, którym zapewnimy dostęp do nowych usług opartych o najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne – mówił Zygmunt Solorz-Żak.

Spartan Capital Holdings to podmiot kontrolowany przez Zygmunta Solorza-Żaka, akcjonariusza spółek działających m.in. na rynku mediów i telekomunikacji i w obszarze nowych technologii (Cyfrowy Polsat, Telewizja Polsat, Grupa Midas: Mobyland, CenterNet oraz Aero 2), a także firm z sektora energetyki i finansów.

Źródła[edytuj | edytuj kod]