Przejdź do zawartości

2011-10-06: Konkurs na esej o Saturnie i misji Cassini

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 6 października 2011
Sonda Cassini na orbicie Saturna - wizualizacja

NASA ogłosiła konkurs "Scientist for a day" skierowany do uczniów wszystkich typów szkół na całym świecie. Zadaniem konkursowym jest napisanie eseju, do wyboru, o Saturnie, Hyperionie, Rei lub Tytanie.

Jeden z najważniejszych ośrodków NASA, Jet Propulsion Laboratory, ogłosił rozpoczęcie corocznego konkursu Scientist for a day, skierowanego do uczniów w wieku od 10 do 18 lat, bez ograniczeń terytorialnych.

Tegoroczna edycja jest poświęcona wiedzy o misji Cassni-Huygens. Zadaniem konkursowym jest napisanie krótkiego eseju (do 500 słów) na temat jednego z trzech głównych obiektów sfotografowanych przez Cassini:

Konkurs trwa od 3 października do 18 listopada. W Polsce koordynowany jest przez Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk (CBK PAN). Prace należy przesyłać na specjalny adres e-mail: cassini@cbk.waw.pl. Rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie zwycięzców nastąpi w pierwszej połowie grudnia. Szkoły mogą także wysyłać pytania dotyczące misji Cassini do międzynarodowej grupy ekspertów kierujących projektem.

Zwycięzcy otrzymają okolicznościowe dyplomy, książki, a ich prace będą mogły zostać umieszczone na stronach NASA.

Informacje o konkursie dostępne są na stronach CBK PAN i NASA.

Źródła[edytuj | edytuj kod]