2011-09-20: Festiwal filmów kręconych "komórkami" odbędzie się po raz 6.

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 20 września 2011

W listopadzie 2011 roku, po raz szósty odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Filmów Komórkowych "OFFK-a" organizowany przez Bałucki Ośrodek Kultury w Łodzi.

Na festiwalu prezentowane i nagradzane są filmy nakręcone kamerami wbudowanymi w aparaty telefoniczne lub do robienia zdjęć. Dodatkowo w trakcie trwania imprezy odbywają się warsztaty filmowe. Do festiwalu mogą zgłosić się filmowcy amatorzy, któzy prześlą max. 5 minutory film nagranych telefonem komórkowym lub aparatem fotograficznym.

W poprzednich latach nagrodzeni zostali m.in Adam Brajter za prowadzenie subiektywnego vloga łódzkiego "Miasto z innej beczki" (2006), Ludwik Lis za "Myśli z metra cięte" (2008) oraz Kamil Ciempka za "Mój Bilet do Szczęścia" (2010).

W 2011 roku filmy będą oceniane w kategoriach:

  • film komórkowy (fabuła, dokument - temat filmu dowolny)
  • machinima* (temat filmu dowolny)
  • film żeglarski wykorzystujący hasło "Let's go sailing"

Zgłoszenia można przesyłać do 30 października 2011 roku. Organizatorzy zachęcają amatorów sztuki filmowej do przesyłania prac, a dla początkujących stworzyli nawet "Podadnik filmowca komórkowca", który prowadzi krok po kroku od pomysłu, przez nagranie, montaż i umieszczenie filmu w sieci.

W jury zasiadają Krzysztof Rynkiewicz (adiunkt Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi), Adam Owczarek (zastępca redaktora naczelnego "Mobile Internet") oraz Dorota Prymek (filmolog).

Źródła[edytuj | edytuj kod]

  • red. – info – OFFKa, 20 września 2011
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa łódzkiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie łódzkim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego
pozostałych miejscowości