2011-08-29: Chorzów: w Skansenie odbył się Jarmark Produktów Tradycyjnych

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 29 sierpnia 2011
Wyroby cukiernicze Tadeusza Bączkowicza z Radzionkowa

W niedzielę 28 sierpnia 2011 już po raz szósty na terenie Górnośląskiego Parku Etnograficznego odbył się Jarmark Produktów Tradycyjnych, pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.

Jarmarkowi towarzyszyła XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Nasze kulinarne dziedzictwo - smaki regionów", na najlepszy regionalny i lokalny produkt żywnościowy oraz danie i potrawę regionalną i lokalną. Spośród potraw biorących udział w konkursie I miejsce zdobyła zalewajka i kluchy pałą bite, przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich Podlesice.

Zmagania konkursowe nie były jedyną rozrywką ubiegłej niedzieli. W trakcie Jarmarku można było także zakupić i posmakować produktów regionalnych z województwa śląskiego. Degustacji wędlin, serów, pieczywa, wyrobów cukierniczych, ciast oraz soków, likierów i nalewek towarzyszyły występy zespołów folklorystycznych i kabaretu. W części artystycznej wystąpiły: zespoły folklorystyczne z Ukrainy i Niemiec, Zespół Pieśni i Tańca "Dąbrowiacy", zespół Off-C oraz kabaret "Koń Polski" .

Tak jak w poprzednich latach Przedstawiciele Komisji Konkursowej dokonali również nominacji nagrodzonych produktów, do prestiżowej nagrody "Perła". W tym roku w regionie śląskim nominacje do Perły 2011 otrzymały: śląskie "szkloki" (cukierki) oraz zupa zalewajka i kluchy połom bite.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa śląskiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie śląskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Bielska-Białej, Częstochowy, Katowic i Rybnika
pozostałych miejscowości