Przejdź do zawartości

2011-07-04: Obama w środę będzie odpowiadał na pytania internautów na Twitterze

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 4 lipca 2011

W środę 6 lipca odbędzie się pierwsze spotkanie na Twitterze z prezydentem Stanów Zjednoczonych Barackiem Obamą. Wcześniej Biały Dom zorganizował już swego rodzaju „townhall” z prezydentem Obamą na Facebooku.

Założenia tego wydarzenia są stosunkowo proste. Twitter założył specjalną stronę http://askobama.twitter.com. Każdy użytkownik tego serwisu może już teraz pisać pytania do prezydenta z hashtagiem #AskObama. W środę, w czasie dwugodzinne sesji moderowanej przez jednego ze współzałożycieli serwisu, Obama odpowie na niektóre pytania.

Jak zauważa na swoim blogu Michał Kolanko, dla obu stron korzyści są dość oczywiste. Twitter zyskuje prestiż i reklamę, a zespół ds. nowych mediów Obamy może liczyć na przyrost osób śledzących profil prezydenta, jak i oficjalne konto Białego Domu. Ale jak i w przypadku spotkania „na Facebooku” pojawiają się wątpliwości natury etycznej. Nancy Scola zastanawia się nad sytuacją, gdy rząd federalny będzie chciał się przyjrzeć legalności niektórych aspektów działalności Twittera albo gdy jego twórcy będą musieli tłumaczyć się przed Kongresem z tej czy innej wpadki. Po takiej obopólnej promocji, trudno będzie dalej ukrywać że relacje na linii Twitter/Facebook – administracja są nadal mało skomplikowane.

Sesja pytań i odpowiedzi rozpocznie się we środę 6 lipca o 18.00 czasu polskiego.

Na stronie Twittera już w tej chwili pojawiają się reakcje wobec tego zapowiadanego wydarzenia. Na koncie Fox News na Twitterze 4 lipca pojawiły się fałszywe informacje o śmierci Obamy. Media przypisują to działanie grupie hakerów o nazwie "The Script Kiddies".

Źródła[edytuj | edytuj kod]