2011-06-24: Łódź: organizowane jest uliczne święto Muzyczny Dialog

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 24 czerwca 2011

24 czerwca 2011 na ulicy Piotrkowskiej Centrum Dialogu im. Marka Edelmana organizuje uliczne święto muzyki w Łodzi pod nazwą Muzyczny Dialog. Impreza ta stanowi inaugurację Letniego Festiwalu Sztuki 2011.

Muzyczny Dialog wzorowany jest na francuskim "Fête de la musique", kiedy to na ulice miast wychodzą muzycy, by zagrać dla siebie i innych. Jest to wielkie wydarzenie zarówno dla artystów, jak i ludzi, którzy spacerując po mieście słuchają różnych rodzajów muzyki. Na ulicach, placach i w parkach mogą zagrać profesjonaliści i amatorzy, studenci akademii muzycznych i początkujący artyści, przedszkolaki i seniorzy. Podczas "Święta Muzyki" we Francji można posłuchać na ulicach chórów kościelnych i kapel rockowych, muzyki klasycznej i hip hopu.

Po raz pierwszy tego typu impreza zawitała do Łodzi za sprawą Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, miejskiej instytucji kultury. Przez całą noc z 24 na 25 czerwca na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi będą ustawione cztery sceny, a pomiędzy nimi będzie dodatkowa przestrzeń dla muzyków.

-"Chcemy, by ten Muzyczny Dialog wszedł na stałe do łódzkiego kalendarza na pierwszy dzień wakacji i lata. Mamy nadzieję, że do Łodzi przyjeżdżać będą artyści i miłośnicy muzyki z całej Polski." - mówi Justyna Tomaszewska, odpowiedzialna za promocję wydarzenia

Muzyczne sceny staną przy:

  1. ul.Piotrkowska 32/32 (przy Domu Handlowym MAGDA), Łódź
  2. Pasaż Rubinsteina, Łódź
  3. Pasaż Schillera, Łódź
  4. ul. Piotrkowska 135 (przy Kuferku Reymonta), Łódź

Początek koncertów o 18.30 w Pasażu Schillera

Źródła[edytuj | edytuj kod]

  • red. – Centrum Dialogu – strona internetowa organizatora, czerwiec 2011
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa łódzkiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie łódzkim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego
pozostałych miejscowości