2011-05-20: Łódź: odbędzie się zjazd przedstawicieli organizacji rowerowych z Polski

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 20 maja 2011
Rowery na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi

W weekend 20-22 maja wchodzą w życie zmiany w Prawie o Ruchu Drogowym. Przegłosowana przez Sejm i podpisana przez Prezydenta ustawa dopuszcza do użytku przyczepki rowerowe dla dzieci, czy jednoznacznie wskazuje pierwszeństwo na skrzyżowaniach - dostosowując tym samym polskie prawo do zapisów Konwencji Wiedeńskiej.

Obowiązywanie tej ustawy zbiega się w czasie ze zjazdem do Łodzi przedstawicieli organizacji rowerowych z całej Polski. Do Łodzi zawitają (z rowerami) przedstawiciele organizacji z Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Torunia, Bydgoszczy, Olsztyna, Białegostoku, Brzegu, Wejherowa, Radomia oraz Lublina - wszyscy skupieni w sieci organizacji "Miasta dla Rowerów". Wszyscy aktywnie brali udział w lobbowaniu za zmianą przepisów na bardziej "pro-rowerowe", stąd zjazd i spotkanie będzie okazją do wspólnego świętowania zmian.

Dodatkowo do Łodzi przyjadą niemal wszyscy polscy "oficerowie rowerowi" - z Wrocławia, Bydgoszczy i Olsztyna. Mają wymienić się doświadczeniami z łódzkim pełnomocnikiem prezydenta do spraw rowerowych Witkiem Kopciem.

Źródła[edytuj | edytuj kod]


Wiadomość z serwisu regionalnego województwa łódzkiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie łódzkim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego
pozostałych miejscowości